Important: Current information on our corona measuresMore Info
 > "Summer in the City" - culturalprogram

Infobox

all in one

Date
08/01/2020 - 09/30/2020

admission free!

daily from 19:00 to 22:00 hrs

Location
Olympic Stadium
seating plan
Organizer
Olympiapark München GmbH
Phone
+49 89 3067 0
"Summer in the City" - culturalprogram

Summerstage in the Olympicstadium - 60 days of music

"Summer in the City" - culturalprogram

„Save live music – I’m a live saver“

Line-Up

DateTimeBands / Tickets
01.08.7 pmDjango 3000
02.08.7 pmRoger & Sixkay + Welteruntergang + Lisaholic + DJ Explizit
03.087 pmAmy Wald + Please Madame
04.08.

7 pm

Friends Of Gas + Pirx
05.08.7 pmGudrun Mittermeier + Die Realität
06.08.7 pmPam Pam Ida
07.08.7 pmBernadette La Hengst + Angela Aux
08.08.7 pmStella Chiweshe + Ta Mourmourakia
09.08.7 pmSalewski + Tom Wu
10.08.7 pmMaxi Pongratz + San Antonio Kid
12.08.7 pmZugezogen Maskulin
13.08.7 pmG.Rag y los Hermanos Patchekos + Leonie singt
14.08.7 pmNico Laska + Geistha + Umme Block
15.08.7 pm Larimas Profundere
16.08.7 pmFSK + Die Prokrastination
17.08.7 pmPauls Jets
18.08.7 pmBBou + Dis M
19.08.7 pmFazer + Florian Paul & die Kapelle der letzten Hoffnung
20.08.7 pmSaguru + Sweet Lemon + Seda
21.08.7 pmKeope + Ralph Heidel
22.08.7 pmMy Sleeping Karma + Mount Hush
23.08.7 pmSandlotkids + Elena Rud
24.08.7 pmPöbel MC + Gossenboss mit Zett
25.08.7 pmDeschowieda + Oimara
26.08.7 pmPohlmann + David Gaffney
27.08.7 pmThomas Steierer + Nora Gorminger/Philipp Scholz
28.08.7 pmAnnisokay + May the Tempest + Machete Dance Club
29.08.7 pmLienne, Kolossus Däächt, John Garner
30.08.7 pmSwan Valley Heights + Bombo
31.08.7 pmQuirinello + Cells + Twoisaparty
01.09.7 pmRancors + Slamdamm + Bale
02.09.7 pmDani DeLion + SiEA
03.09.7 pmZanias + Rue Oberkampf
04.09.7 pmWut Takeover: Taiga Trece + Kim Twiddle
05.09. 7 pmThomas Herb + Michael Rainboth
06.09.7 pmMia Morgan + Endlich Rudern
07.09.7 pmAkne Kid Joe + Nörgel
08.09.7 pmProvinz
09.09.7 pmStu Larsen
10.09.7 pmCrux Pistols + Roger Rekless + Mola
11.09.7 pmPUULUP + SASEBO
12.09.7 pmSchlachthof Bronx + Jay Scarlett + DJ Explizit
13.09.7 pmBetterov
14.09.7 pmEdward Sizzerhand + Glammerlicious + Flip
15.09.7 pmOgaro Ensemble + M Jail & Jaliyah Band & Jarckboy
16.09. 7 pmMailänder + Victoryaz + Cadet Carter
17.09.7 pmFlorian Christl
18.09.7 pmAmbiosonics + Keglmaier + Das Hobos
19.09.7 pm Münchner Symphoniker & Eins Hoch 6
20.09.7 pmThe Whiskey Foundation + Oakhands
21.09.7 pmTodeskommando Atomstrum + .Gram.
22.09.7 pmBallon Pilot + The Marble Man + Gerd Baumann
23.09.7 pmChicks on Speed + Mira Mann
24.09.7 pmAstralleib + Headless Horseman
25.09.7 pm Faulchen Fänther + Aldebaran + Lidloop
26.09.7 pm Dr. Motte + Radio Champaigne
27.09.7 pmJazzrausch Bigband + Leo Betzl Trio

Subject to change without notice!